İZMİR BİOKLİMATİK TENTE

İZMİR BİOKLİMATİK TENTE, insanları güneşten ve yağmurdan korumak için tasarlanmış, aynı zamanda ortamın sıcaklığına göre düzenlenen bir tente çeşididir. Biyoklimatik tente iki bölümden oluşur:

1) Yağmurdan veya güneşten örtmek veya korumak için kullanılan kumaş veya paneller

2) Kumaşı destekleyen çerçeve.

Çerçeve ahşap, metal, PVC veya alüminyumdan yapılabilir. Ayrıca pencereler, kapılar vb. için farklı şekil ve boyutlar kullanılarak özelleştirilebilir. Genel olarak bir binanın, mekanın ya da alanın üzerine monte edilmek üzere tasarlanmış çok amaçlı bir tentedir. Sistemler, güneş ve yağmurdan korunmanın yanı sıra gölge sağlamak için geliştirilmiştir. Bir alanda bulunan güneşten veya yağmurdan korumak için açılıp kapanabilen geri çekilebilir bir örtü olarak düşünülebilir.

BİOKLİMATİK TENTE Neden Kullanılır?

İZMİR BİOKLİMATİK TENTE içeridekiler için gölge sağlayan açılır kapanır bir çatı. Modellere göre bazı bioklimatik kaplamalar; UV ışınlarına karşı koruyan bir dış katman, ısıyı yansıtan bir iç katman ve yalıtım sağlayan bir orta katman olmak üzere üç katmandan oluşur. Ürün sistemleri genel olarak güneşten ve yağmurdan gölge ve koruma sağlamak için tasarlanmıştır. Yapı ve mekanların dışına monte edilirler, böylece içeridekileri sert güneş ışığından koruyabilirler. İZMİR BİOKLİMATİK TENTE tasarımı, hava sıcaklıklarını düşürme, ısı kazanımını ve transferini önleme ve ayrıca parlamayı azaltma yeteneklerine dayanmaktadır. Bu biyoklimatik ürünler, özellikle sıcak ve nemli iklimler için son derece idealdir ve bu koşullara sahip bir bölgede yaşıyorsanız onları mükemmel kılar. Aynı zamanda soğuk havalarda kapanabilmesi ve ortamın istenen şekilde olması için son derece kullanışlıdır.

 BİOKLİMATİK TENTE Özellikleri Nelerdir?

Bioklimatik tenteler güneşten ve yağmurdan korunmak için tasarlanmıştır. Genellikle bir çerçeve üzerine gerilmiş su geçirmez bir kumaştan veya panellerden yapılırlar. İZMİR BİOKLİMATİK TENTE, elementlerden koruma sağlamak için evinize veya işyerinize kurulabilir. Ayrıca inşaat projeleri sırasında veya festivaller, konserler ve spor etkinlikleri gibi açık hava etkinlikleri için de özel alanlara uygundur.

Biyoklimatik tenteler, onu herhangi bir mülk sahibi için çekici ve avantajlı bir seçenek haline getiren birçok özelliğe sahiptir. Bu özellikler şunları içerir:

  • Cilt kanserine ve göz hasarına neden olabilecek zararlı UV ışınlarından UV koruması
  • Yağmur, kar, dolu ve diğer yağış türlerine karşı koruma
  • Havayı hapsetmek yerine geçmesine izin veren nefes alabilen kumaş, panel ile artırılmış yalıtım

 

BİOKLİMATİK TENTE Nerelerde Kullanılır?

Bioklimatik tenteler, elementlere karşı koruma sağlar ve içerideki sıcaklığın düzenlenmesine yardımcı olur. İZMİR BİOKLİMATİK PERGOLA, dış mekanları güneş, yağmur, kar ve rüzgardan koruyan yenilikçi bir üründür. Diğer tentelerden farklı kılan birçok özelliği vardır. Bioklimatik tentenin diğer tente türlerine göre birçok avantajı vardır. Teraslar, avlular, bahçeler ve daha fazlası gibi herhangi bir açık alanda kullanılabilir. Binaları ve alanları gölgeleyerek üzerindeki ısı yükünü azaltmak için tasarlanmıştır. Ayrıca yağmur ve rüzgardan koruma sağlarlar. Bu sistemler, birçok faydası nedeniyle giderek daha popüler hale gelen önemli bir yapı özelliğidir. Açık alanlar, piknik alanları, dükkanlar ve restoranlar gibi insanların kapalı-açık mekanlarda çokça vakit geçirdiği yerlerde kullanılır.

BİOKLİMATİK TENTE Modelleri

Bioklimatik tenteler, güneşten gölge ve barınak sağlamak için tasarlanmıştır. Güneş ışınlarını yeniden yönlendirerek ve serin esintilerden yararlanarak çalışırlar. Yaz sıcağından kurtulmak için İZMİR BİOKLİMATİK PERGOLA sık kullanılır. Ayrıca kışın rüzgar, yağmur ve kardan korunmanın bir yolu olarak kullanılır. Bioklimatik tenteler birçok yerde kullanılmaktadır. Teraslarda, otoparklarda, restoranlarda, otellerde bulunabilirler. Biyoklimatik tenteler üç ana parçadan oluşur: UV ışınlarını engelleyen ve su geçirmez kumaş kaplı alüminyum çerçeve; ısıya karşı koruma sağlamak için yansıtıcı malzemeden yapılmış bir iç katman; ve havalandırma için hava delikleri olan bir dış katman. Belirtilen sistemlerin birçok farklı modeli olabilir. Bu kapsamda da kullanım alanına göre uygun modeller tercih edilebilir. Hem işlevsel hem görsel olarak çeşitli seçenekler vardır.

İZMİR BİOKLİMATİK PERGOLA FİYATLARI

Bioklimatik tenteler genellikle güneşten korunmak için kullanılır, ancak aynı zamanda yağmurdan ve diğer hava koşullarından da koruma sağlar. En çok neye ihtiyaç duyulduğuna bağlı olarak bir mekanın dışına veya içine kurulabilir. İZMİR BİOKLİMATİK PERGOLA FİYATLARI ise çeşitli unsurlara göre değişir. Ne kadar büyük bir alana uygulandığına bağlı olarak farklı fiyatlar söz konusudur ve fiyatlar için firma ile iletişime geçilmelidir.

 

TOP